منوی اصلی
تصاویر مراغه
 

میدان مادر

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 233648
 بازدید امروز : 299
 کل بازدید : 1279048
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.1094


  چاپ        ارسال به دوست

ارائه گزارش عملکرد سال 1396 شرکت آب و فاضلاب مراغه

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب مراغه ؛ رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت جناب آقای مهندس صدیقی در تشریح عملکرد یکساله این شرکت اظهار داشت : شرکت آب و فاضلاب مراغه با نگرش مسئولانه و تعهدی که در راستای و ظایف سازمانی خود در قبال تامین و توزیع آب شرب بهداشتی و جمع آوری فاضلاب در مناطق مختلف شهرستان ویژه مراغه و خداجو به انجام برساند که در این میان می توان به اهم این عملکرد اشاره نمود.

مهندس صدیقی در تشریح اقدامات انجام یافته در سال 96 تصریح کردند : تعداد جمعیت تحت پوشش آب شهری 100 جمعیت شهرستان های مراغه و خداجو را در بر می گیرد که علاوه بر این دو  شهر تامین آب شرب تعداد شش روستای این شهرستان نیز بر عهده شرکت آب و فاضلاب مراغه می باشد که توسط همکاران سخت کوش در این شرکت توانستیم در سال گذشته در شهرهای مراغه و خداجو تعداد مشترکین آب را به 69763 فقره و تعداد مشترکین فاضلاب را به تعداد 60873  فقره برسانیم .

 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه اهم عملکرد شرکت را در سال 96 بدین شرح بیان نمودند .

_ کلنگ زنی و افتتاح شبکه جمع آوری فاضلاب محله شقایق

_ کلنگ زنی و افتتاح شبکه جمع آوری فاضلاب شهرک سهند فاز دو

_افتتاح و احداث خط انتقال تقویتی آب شرب مربوط به شمال شرق مراغه

_ تعمیرات اساسی و شستشوی  زلال ساز های غربی و شرقی تصفیه خانه آب مراغه

_ مطالعه آب  به حساب نیامده شبکه بصورت پایلوت کشوری در مراغه

_ عملیات نصب شیرهای پیلوت قبل از شیرهای فشار شکن در سطح شهر

_ ارتقای ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب مراغه با استفاده از روش پیشرفته گرانولی

_ برگزاری مانور اطفائ حریق و امداد نجات و نشتی گاز کلر در تصفیه خانه آب

_  اجرا و مطالعه پدافند غیر عامل شامل تاسیسات ، مخازن ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب و شبکه آب و فاضلاب

_ قرائت کنتور آب مشترکین به صورت مکانیزه و چاپ قبوض همزمان با استفاده از تلفن همراه و به صورت آنلاین در محل قرائت

_ برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی کارکنان شرکت و همچنین مشارکت در مسابقه نقاشی با موضوع صرفه جویی در مصرف آب در جهت فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب  با همکاری فعالان و تشکل های زیست محیطی فعال شهرستان

_ مطالعه و احداث 10 حلقه چاه عمیق و حفر دو حلقه چاه در راستای جایگزینی و عدم وابستگی به آب سد علویان

_ مطالعه ایجاد مدول دوم تصفیه خانه آب و مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب در راستای ارائه خدمات مطلوبتر به شهروندان مراغه ای در چشم انداز سال 1420  مراغه 

مهندس صدیقی در ادامه افزود: در طول یکسال گذشته این شرکت با همکاری پرسنل تلاشگر خود توانست در حدود 12 کیلومتر توسعه و اصلاح شبکه آب را در مناطق مختلف سطح شهر به اجرا در آورد که در این میان تعداد 1902 رشته انشعاب آب در مناطق مختلف شهرمراغه و خداجو به متقاضیان  ، انشعاب واگذار نماید . ایشان افزودند ؛ در طول سال 1396 این شرکت توانست در حدود 1364 دستگاه از کنتور های خراب مشترکین را در شهرهای مراغه و خداجو تعویض کند و در حدود 599 فقره از انشعابات قدیمی آب را اصلاح و استاندارد سازی نماید و نسبت به تبدیل انشعاب غیر مجاز به مجاز در شهرهای مذکور به تعداد 132 رشته اقدام گردید .

    مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه فعالیت های شرکت را در بخش فاضلاب بدین شرح اعلام نمودند :

11 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب در مناطق مختلف سطح شهر و تعداد 2247 رشته انشعاب فاضلاب ،  انجام عملیات لایروبی و شستشوی شبکه فاضلاب در حدود 3/151 کیلومتر ، همسطح سازی دریچه های منهول در سطح خیابانهای شهر  به تعداد 144 فقره  ، اصلاح و تعویض انشعابات قدیمی فاضلاب  ( استاندارد سازی ) 226 فقره  ، تعداد 726 مورد به رفع حوادث و اتفاقات ترمیم شده فاضلاب را  در طول سال 96 بیان داشتند . لازم بذکر است شهر خداجو فاقد شبکه فاضلاب می باشد .

    ایشان عملکرد آزمایشگاه  تصفیه خانه آب مراغه را بدین شرح اعلام کردند : با توجه به رسالت اصلی شرکت در تامین و توزیع آب شرب بهداشتی در شهر های مراغه و خداجو در طول سال گذشته تعداد 5289 نمونه از نظر کنترل کیفی آب و تعداد 48194 مورد کلرسنجی توسط کادر مجرب در آزمایشگاه مدرن تصفیه خانه آب مراغه اقدام گردید . مهندس صدیقی در ادامه سخنانشان به عملکرد آزمایشگاه تصفیه خانه فاضلاب مراغه نیز اشاره کرده و گفتند : این آزمایشگاه توانست در طول سال گذشته  3769 نمونه از نظر کنترل کیفی فاضلاب انجام دهد و تعداد کل نمونه های برداشت شده جهت آزمایشات باکتریولوژی را 241 مورد و تعداد آزمایشات شیمیایی را 2395 مورد و تعداد آزمایشات بیولوژیکی را 1133 مورد بر شمردند . در آخر مهندس صدیقی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه با تشکر و قدردانی از تلاش تمامی همکاران در بخش های مختلف این شرکت اظهار داشتند در سال جدید با  توکل به خدا و پشت کار تمامی پرسنل ،  همکاری و  حمایت های مسئولین به ویژه فرماندار محترم ، اعضای محترم  شورای اسلامی شهر ، شهردار محترم مراغه و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان جناب آقای مهندس ایمانلو به اهداف مد نظراز جمله ایجاد مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب مراغه ، اصلاح شبکه های فرسوده آب و فاضلاب در خیابان های اصلی سطح شهر و همچنین جلوگیری از ورود پسآب های خانگی روستاهای بالا دست سد علویان به دریاچه پشت سد باشیم . مهندس صدیقی در ضمن با توجه  به کاهش چشمگیر نزولات آسمانی بر لزوم فرهنگ سازی و مدیریت مصرف و صرفه جویی آب در سال 97 تاکید نمودند .


١٢:٣٣ - پنج شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٤٦    /    تعداد نمایش : ٩١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلیIاخبارIخدمات مشتركينIدرباره ماIارتباط با ما
 
  © Abfa-maragheh.ir . All rights reserved .