منوی اصلی
تصاویر مراغه
 

میدان مادر

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 497620
 بازدید امروز : 1407
 کل بازدید : 2499681
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.1874


  چاپ        ارسال به دوست

موفقیت دریافت گواهینامه محاسبه رد پای کربن توسط تصفیه خانه فاضلاب مراغه از بنیاد جهانی انرژی

موفقیت دریافت گواهینامه محاسبه رد پای کربن توسط تصفیه خانه فاضلاب مراغه از بنیاد جهانی انرژی

شرکت آب و فاضلاب مراغه  در راستای توسعه مسئولیت های زیست محیطی و با انجام اقداماتی موفق به دریافت گواهینامه محاسبه رد پای کربن از بنیاد جهانی انرژی شد.

    به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب مراغه ؛ در راستای  رویکرد شرکت آب و فاضلاب استان در همسو سازی فعالیتها و فرایند ها  با مسائل زیست محیطی واجرای سیستم ها و مدلهای تعالی در چند سال گذشته با هدف ترغیب به صیانت از محیط زیست در نتیجه انتشار بیشتر گازهای گلخانه ای بر اهمیت کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به عنوان مهمترین منبع آن تاکید شده که اخذ موفقیت این گواهینامه برای اولین بار توسط شرکت آب و فاضلاب مراغه برای تصفیه خانه فاضلاب مراغه درفعالیتها و فرایند های جاری اقدامی مهم در این راستا می باشد .   

شواهد بسیاری مبنی بر تغییرات اقلیم نشان می دهد که بشریت می بایست بیشتر از گذشته نگران آینده باشد. غلظت دی اکسید کربن در اتمسفر در بالاترین حد خود بوده و به صورت جدی نیز در حال افزایش است. اثرات انتشار این گاز به عنوان یکی از گازهای گلخانه ای یکی از عوامل تخریب در محیط زیست و تغییر اقلیم است. به لحاظ اهمیت و خطراتی  که انتشار گاز دی اکسید کربن محیط زیست را تهدید می کند بنابراین لازم است هم دو لتها و هم سازمانها توجه بیشتری به این موضوع معطوف نمایند. شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی با همکاری انجمن مدیریت سبز ایران در جهت توسعه مسئولیت های زیست محیطی خویش ، فرایند محاسبه رد پای کربن را در سال جاری در قالب برنامه های زیست محیطی قرار داده و با انجام اقداماتی موفق به دریافت گواهینامه از بنیاد جهانی انرژی گردید.

    لازم بذکر می باشد هدف از اجرای پیاده سازی پروژه " رد پای کربن در تصفیه خانه فاضلاب مراغه " شرکت آب و فاضلاب مراغه : شناسایی کلیه منابع مصرفی در جریان فعالیتها و فرایند های تصفیه خانه و ثبت آنها با هدف محاسبه میزان تولید گاز دی اکسید کربن ، دستیابی به خط مبنا ، اولویت  بندی و ارائه برنامه های اصلاحی در کاهش گازهای گلخانه ای می باشد . این موفقیت بزرگ را به عموم همشهریان عزیز و همچنین مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان جناب آقای مهندس ایمانلو تبریک عرض می نماییم.


١٠:٠٩ - دوشنبه ١ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٩١    /    تعداد نمایش : ٤٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلیIاخبارIخدمات مشتركينIدرباره ماIارتباط با ما
 
  © Abfa-maragheh.ir . All rights reserved .