منوی اصلی
تصاویر مراغه
 

رصدخانه مراغه

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 229836
 بازدید امروز : 106
 کل بازدید : 1262483
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/0781


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مراغه از تصفیه خانه آب شرکت آب و فاضلاب مراغه

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مراغه ؛اعضای شورای شهر مراغه  از تصفیه خانه آب مراغه  بازدید کردند

 منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر مراغه  روز شنبه دهم  شهریور ماه سالجاری با حضور در تصفیه خانه این شهر، از نزدیک در جریان فرآیند تأمین، تصفیه و توزیع آب قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مراغه ، در این بازدید جناب آقای علی عباسی نایب   رئیس شورا به همراه تعدادی دیگر از اعضای شورای شهر سرکار خانم دکتر رستمی ، جناب آقای باستانی ، جناب آقای عطار موسوی  حضور داشتند.

مهندس حسین صدیقی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل  شرکت آب و فا ضلاب مراغه  در جلسه ای که با حضور اعضای شورای شهر در محل تصفیه خانه آب برگزار شد، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص روند تصفیه آب در این مجموعه به بیان توانایی ها و همچنین چالش های پیش رو پرداخت.

وی اظهار کرد: در شهر مراغه  به عنوان مرکز مراغه  ۱۰۰درصد جمعیت شهری زیر پوشش خدمات آب و 90 درصد زیر پوشش خدمات فاضلابهستند؛ تصفیه خانه آب با ظرفیت تصفیه مجموع 43 هزار مترمکعب تصفیه آب که در پیک مصرف تابستان این رقم به 75 هزار متر معکب نیز می رسد وتصفیه خانه فاضلاب با حجم تصفیه 43 هزار  مترمکعب فاضلاب بصورت متوسط  در شبانهروز، فعالیت می کنند.

مدیرعامل آب وفاضلاب  مراغه  خاطرنشان کرد: رشد فزآینده جمعیت شهرستان ویژه  مراغه و توسعه روز افزون مناطق و حومه شهر مراغه ، فرسودگی و سنتی بودن بخشی از شبکه های آب وفاضلاب، موجب می شود سالانه حدود 950فقره حوادث در شبکه توزیع آب و انشعاب آب  و 726فقره اتفاق در شبکه  و انشعاب فاضلاب شهر مراغه  رخ  می دهد که این مهم بر لزوم همکاری و پشتیبانی همه جانبه دستگاه های مربوطه اعم از شهرداری و شورای محترم شهر مراغه را در اصلاح و نوسازی آنرا  می طلبد .

مهندس صدیقی  تصریح کرد: بنابراین نوسازی و استانداردسازی پروژه های اصلاح و توسعه شبکه های آب و فاضلاب از اهمیت و ضرورت بسزایی برخوردار است؛ اجرای این پروژه ها علاوه بر زون بندی و مدیریت فشار شبکه، منجر به کاهش هدررفت آب و نهایتا ارتقاء کیفیت و کمیت آب شرب در دسترس مشترکین شهرمراغه  و کاهش حوادث و قطعی آب خواهد شد.که در این راستا شرکت آب و فاضلاب مراغه هم اکنون اصلاح و نوسازی شبکه توزیع آب در خیابان قدس در حال اجرا می باشد .

وی در پاسخ به پرسش یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه گاها شایعاتی در خصوص آلودگی آب در مراغه  مطرح می شود، تأکید کرد: این شایعات بی اساس است، چراکه  شرکت آب و فاضلاب مراغه  با استفاده از بهترین فنآوری ها توسط آزمایشگاه مدرن و مجهز که اخیرا به اخذ استاندار iso 17025   در خصوص تضمین کیفیت نائل گردیده  کار کنترل کیفیت آب را انجام می دهد. همچنين كيفيت آب از نقطه نظر تمامي فاكتورهاي آلودگي توسط 2 ارگان ديگر 1- مركز بهداشت شهرستان مراغه و آزمايشگاه كنترل كيفي استان بصورت نامحسوس كنترل مي گردد ، فلذا جاي هيچگونه نگراني از بابت آلودگي آب شهر وجود ندارد . لازم بذکر می باشد اعضای محترم شورای اسلامی شهر مراغه از قسمت های مختلف تصفیه خانه آب مراغه شامل واحدهای کلرزنی  ، فلش میکسر ، مخازن زلال ساز  فیلتراسیون و واحد  کنترل کیفیت  بازدید تمودند .

در ادامه این جلسه جناب آقای علی عباسی نائب  رئیس شورای شهر مراغه و سرکار خانم دکتر رستمی عضو شورای اسلامی شهر مراغه با تأکید بر اینکه این قبیل جلسات و بازدیدها باید زمینه ساز خدمات رسانی بهتری شود، گفت: لازم است تا عموم مردم از فرآیند تأمین، تصفیه و توزیع آب در سطح شهر آگاه شوند؛ البته اعتماد به کیفیت آب شرب تولیدی توسط آب و فا ضلاب مراغه نیز از سوی مردم یک ضرورت است.

در ادامه اعضای محترم شورای اسلامی شهر مراغه  تأکید کردند: عملکرد شرکت آب و فاضلاب مراغه  در مقایسه با سایر ادارات شهرستان قابل قبول و قابل تقدیر است.

 


٠٧:٥١ - سه شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٣٧٠    /    تعداد نمایش : ٩٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلیIاخبارIخدمات مشتركينIدرباره ماIارتباط با ما
 
  © Abfa-maragheh.ir . All rights reserved .