منوی اصلی
تصاویر مراغه
 

مجسمه آناهیتا

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 233744
 بازدید امروز : 86
 کل بازدید : 1280245
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.0938


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید ریاست محترم میز انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه شریف جناب آقای دکتر سبوحی به همراه پرفسور روبرت هولاندر از دانشگاه لایپزیک کشور آلمان از تصفیه خانه فاضلاب مراغه

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب مراغه در مورخ 16 اسفند ماه با هماهنگی قبلی با حضور جناب آقای سبوحی از دانشگاه شریف و همچنین پرفسور هولاندر از دانشگاه لایپزیک  و ریاست محترم دانشگاه مراغه ، به همراه جمعی از استاتید دانشگاه ، شورای شهر مراغه ، اعضای تشکل های مردم نهاد محیط زیستی شهرستان مراغه و سایرادارات و جمعی از کارشناسان استانی و شهرستانی شرکت آب و فاضلاب از روستای سبز قشلاق واقع در بالا دست سد علویان جهت سامان دهی ورود پساب های روستای فوق انجام و سپس با حضور تمامی افراد شرکت کننده بازدیدی از تاسیسات و فرآیند تصفیه خانه فاضلاب مراغه انجام گرفت . و توضیحات دقیقی از فرآیند تصفیه خانه فاضلاب و موضوع تکمیل ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب و نیاز به گسترش ظرفیت آن تاکید گردید. 

درادامه پس از بازدید میدانی از تصفیه خانه فاضلاب مراغه  جلسه هم اندیشی با حضور تمامی اعضاء در سالن اجتماعات برگزار شد .  مهندس صدیقی رئیس هئیت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه ضمن خیر مقدم از حضور تمامی حضار تقدیر نموده و با قدردانی از حضور دکتر سبوحی و پرفسور هولاندر تعامل دانشگاه شریف و دانشگاه مراغه را نکته عطفی در جهت پیشرفت منطقه و شهرستان به خصوص شرکت آب و فاضلاب مراغه دانستند و ابراز امیدواری کردند که با همت دوجانبه و بکار گیری تکنولوژی های پیشرفته بروز و با همکاری فعالین دانش بنیان دانشگاهی شاهد توسعه و پیشرفت صنعت آب و فاضلاب و جذب سرمایه گذار خارجی در راستای رفع مشکلات پیش رو خواهیم بود . در ادامه پس از استماع نظرات حاضران در جلسه و همچنین بحث و بررسی موضوعات مورد نظر توسط استادید دانشگاه ، دکتر سبوحی با جمع بندی نظرات حاضرین در جلسه ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی بی نظیر شرکت آب و فاضلاب مراغه و همکاری های دانشگاه مراغه در زمینه های مختلف از قبیل ایجاد تصفیه خانه های کوچک و جذب سرمایه گذار خارجی و لزوم توسعه و احداث مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب مراغه با توجه به افزابش جمعیت در چشم انداز سال 1420 تاکید نمودند . ایشان با توجه به محدویت منابع آبی کشور مسئله آب را بسیار با اهمیت دانستند و تاثیرات آنرا در بخش های تولید ، توزیع و منابع زیرزمینی و همچنین ارتباط عمیق آب و انرژی ، ارتباط آب و غذا و ارتباط آب با محیط زیست متذکر شدند و با اشاره به مصرف بالای منابع آبی در بخش صنعت صرفه جویی در مصرف آب و استفاده از چرخه آب در بخش صنعتی را از راهکارهای موثر در وضعیت کشور برشمردند . جناب اقای دکتر سبوحی در ادامه سخنانشان ایجا د کارگروه طرح مطالعاتی و تحقیقاتی و تدوین طرح جامع مدیریت منابع آب در مراغه را بصورت پا یلوت  کشوری با همکاری دانشگاه های کشورهای از قبیل کشور آلمان –اسپانیا –اتریش و دانشگاه های داخلی و با همکاری دستگاه های اجرایی از قبیل شرکت آب و فاضلاب مراغه ، شرکت توزیع نیرو و دستگاهای مرتبط و شورای اسلامی شهر مراغه و مسئولین امرو بویژه برنقش مردم مورد تاکید قرار دادند و نسبت به همکاری دانشگاه شریف قول مساعد دادند . ایشان ضمن تاکید ایجاد این کارگروه و طرح تدوین تحقیقات مدیریت آب در مراغه را ازنظر اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و ورود تکنولوژی های نوین به کشور را با اهمیت دانستد . و نسبت به حل مشکلات پیش روی ورود پسآب های روستاهای بالا دست سد علویان با ایجاد سیستم های پراکنده تصفیه خانه فاضلاب برای خانوارهای 4 تا 5 هزار نفره  با تکنولوژی های روز کشور آلمان اشاره کردند و بیان نمودند که اقدامات مطالعاتی و تفاهم نامه های با دانشگاه لایپزیک برای اولین بار بصورت پایلوت کشوری در روستای قشلاق مراغه در دست اقدام می باشد .

دکتر سبوحی در مورد ارتقای مدول سوم  تصفیه خانه فاضلاب مراغه نیز اشاره کردند و فرمودند : با همکاری دانشگاه های لایپزیک آلمان ، شریف و دانشگاه مراغه با ید بصورت دقیق اقدامات مطالعاتی بیشتر صورت گیرد تا از نظر توجیه اقتصادی بتوانیم شاهد جذب  مشارکت سرمایه گذار خارجی در این زمینه باشیم .

در ادامه پرفسور روت هولاندر از دانشگاه لایپزیک آلمان ضمن تشکر از حضور در بین جمع فرهیختگان ، دانشگاهی و شهر تاریخی مراغه بر لزوم توجه به نقش مطالعاتی در زمینه های مختلف و نقش تکنولوژی روز دنیا در پیش گیری از  ورود فاضلاب و پسآب ها و  آلود گیهای محیط زیستی تاکید نمودند و خواستار همکارهای تنگاتنگ بین دانشگاه های کشور آلمان و ایران شدند .

 


١٠:٢٩ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٣٩    /    تعداد نمایش : ٩٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلیIاخبارIخدمات مشتركينIدرباره ماIارتباط با ما
 
  © Abfa-maragheh.ir . All rights reserved .