منوی اصلی
تصاویر مراغه
 

برج مدور

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 233477
 بازدید امروز : 221
 کل بازدید : 1278546
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.0938


  چاپ        ارسال به دوست

حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه در برنامه زنده رادیویی سیزللر و مسئولار

با توجه به کاهش شدید بارندگی ها و نزولات آسمانی در سال زراعی جدید و برای تنویر افکار عمومی و نهادینه کردن رعایت الگوی مصرف و مدیریت صرفه جویی در مصرف آب ؛ مهندس صدیقی در برنامه زنده رادیویی " سیزللر و مسئولار" در روز یکشنبه مورخ 1 بهمن ماه شرکت نمودند .

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب مراغه ؛ مهندس صدیقی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه به منظور نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و ترویج فرهنگ صرفه جویی و چگونگی مصرف بهنیه آب و تشریح ضرورت صرفه جویی در مصرف آب به عنوان ارزشمندترین نعمت الهی و مهمترین عامل تداوم حیات موجودات زنده و رکن اصلی توسعه پایدار ، در برنامه زنده رادیویی سیزللر و مسئولین که از رادیو شهر مراغه پخش گردید حضور یافتند .

   مهندس صدیقی با توجه به قرار گرفتن کشورمان در کمربند نیمه خشک و خشک کره خاکی و مستعد بودن کشورمان در وقوع خشکسالی های متمادی و نیز کاهش شدید بارندگی ها و توزیع ناهمگون آب در سطح کشور و همچنین با توجه به رشد جمعیت و توسعه شهر نشینی ناشی از مهاجرت به شهرها و صنعتی شدن جوامع و نیز افزایش مصرف سرانه آب کشور و به تبع آن استان و شهرستان مراغه را تحت تاثیر قرار داده و با چالش جدی کمبود منابع آبی روبروساخته است  . مهندس صدیقی ضمن تاکید به اهمیت مصرف درست آب و صرفه جویی در مصرف آب به استناد آموزه های دینی و فرهنگی و با توجه به تاکیدات آیات قرانی و منویات مقام معظم رهبری در نحوه صحیح مصرف کردن آب و مدیریت مصرف آب به نقش آگاه سازی جامعه و استفاده از تمامی ظرفیت های فرهنگ ساز جامعه اشاره نمودند .

ایشان وظایف محوله در مدیریت مصرف آب را به 2 قسمت تقسیم نمودند که یک قسمت مربوط به همشهریان و مشترکین گرامی می باشد که با رعایت الگویی مصرف و صحیح و درست مصرف نمودن آب قدر این نعمت الهی را بدانند و با توجه به کمبود منابع آبی شرکت آب و فاضلاب مراغه در ارائه خدمات مطلوبتر یاری فرمایند و قسمت دوم را مربوط به وظایف ذاتی و سازمانی شرکت آب و فاضلاب مراغه برشمردند و بیان کردند که در راستای شرکت آب و فاضلاب مراغه نسبت به اصلاح شبکه های توزیع آب فرسوده در خیابان های اصلی اقدام نموده و بخشی از آن در دست اقدام می باشد و همچنین به نصب فشار شکن های متعدد در مسیر شبکه توزیع آب و نیز حفر چاه های عمیق در بستر رودخانه صوفی چای به عنوان منابع تامین آب جایگزین پایدار اشاره کردند . مهندس صدیقی با اشاره به مصرف بالای سرانه یک شهروند در یک شبانه روز انرا 250 لیتر اعلام نمودند که  نسبت به متوسط مصرف سرانه جهانی که به مقدار 150 لیتر در یک شبانه روز است و از حد استاندارد های جهانی بسیار بالا می باشد بر لزوم مدیریت مصرف و صرفه جویی  در مصرف آب تاکید مجدد نمودند . همچنین بر ارزانی قیمت آب در ایران نسبت به قیمت جهانی آنرا را از عمده چالش های عدم مدیریت مصرف آب دانستند و خواستار رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی هرچه بیشتر از سوی مشترکین تاکید کردند .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه ضمن اشاره به پتانسیل های بالای این شرکت و برای بالا بردن ظرفیت های تصفیه خانه های این شرکت و احداث مدول دوم تصفیه خانه آب و مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب مراغه را مورد تاکید قرار دادند و ضمن تشکر از مسئولین استانی و شهرستانی از نقش نماینده محترم مردم مراغه ، عجب شیر و سراجو در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم و مدیر عامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان  خواستار پیگیرهای لازم در  تحقق و تخصیص اعتبارات و مساعدت های لازم شدند . ایشان همچنین از همکاری و همراهی ریاست محترم امور منابع آب شهرستان جناب آقای مهندس فرمانی تقدیر و تشکر ویژه نمودند . 


١٠:٠٠ - دوشنبه ٢ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٥    /    تعداد نمایش : ٥٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلیIاخبارIخدمات مشتركينIدرباره ماIارتباط با ما
 
  © Abfa-maragheh.ir . All rights reserved .