منوی اصلی
تصاویر مراغه
 

صوفي چاي

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 249329
 بازدید امروز : 55
 کل بازدید : 971076
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/0937


  چاپ        ارسال به دوست

نشست خبری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه با اصحاب رسانه برگزار شد

تشریح عملکرد شرکت آب و فاضلاب مراغه در سال گذشته و شش ماهه اول سال جاری توسط رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل محترم شرکت آب و فاضلاب مراغه جناب آقای مهندس ابراهیمی در نشست خبری با اصحاب محترم رسانه و جراید در روز یکشنبه مورخ 16 آبان ماه سال جاری راس ساعت 10صبح در سالن کنفرانس این شرکت برگزار گردید.

   به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب مراغه در این نشست خبری مهندس ابراهیمی مدیر عامل محترم شرکت ضمن ابراز تشکر از همراهی و همدلی رسانه ها اظهار داشت : رسانه های گروهی بعنوان نمایندگان افکار عمومی همواره در راستای اطلاع رسانی و شفاف سازی گام برداشته اندو تلاش و زحمات دستگاههای اجرایی و خدمات رسان و فعالیتهای انجام شده را به نحو احسن به اطلاع مردم رسانده اند که بنده به نوبه خود از زحمات شما عزیزان قدردانی می نمایم.

  مهندس ابراهیمی عملکرد شرکت آب و فاضلاب مراغه را بدین صورت تشریح نموده و بیان داشتند :

 شاخص میانگین برخورداری از شبکه فاضلاب در سطح کشور 4.44 درصد می باشد که این شاخص در استان آذربایجان شرقی در مجموع کلیه شهرهای استان 57.7 درصد است ولی شاخص میانگین برخورداری از شبکه فاضلاب و دفع آن در شهرستان مراغه 84.3 درصد می باشدکه این امر در سایه و به برکت تلاشهای مسئولین  نمایندگان محترم ، فرمانداران و مدیران و همکاران قبلی و  فعلی و سخت کوش به بار نشسته است و این شهر را در ردیف شهرهای نخستین از نظر رتبه شاخص های برخوردار قرار داده است .

ایشان در ادامه سخنانشان ضمن اشاره به عملکرد 12 ماهه سال 1394 در بخش توسعه شبکه فاضلاب عملکرد شرکت را  11.5 کیلومتر و اصلاح شبکه فاضلاب را نزدیک به 2.8 کیلومتر ، تعداد انشعابات نصب شده فاضلاب را در حدود 3742 فقره ، لایروبی و شستشوی شبکه فاضلاب را 175 کیلومتر، و ساخت منهول را 263 فقره و آزمایش کیفی فاضلاب را 3466 مورد توسط آزمایشگاه تصفیه خانه فاضلاب مراغه اعلام داشتند و در این مدت یک سال در حدود 14 میلیون متر مکعب فاضلاب در تصفیه خانه فاضلاب مراغه تصفیه شده است.

مهندس ابراهیمی عملکرد این شرکت را در بخش فاضلاب در شش ماهه اول سال 95 بدین صورت تشریح نمودند

توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب در حدود 7.77 کیلومتر، اصلاح شبکه جمع آوری فاضلاب را 1.57 کیلومتر که تقریبا 1600 متر در مرکز شهر و محلات قدیمی و شبکه های سنتی برشمردند. ایشان لایروبی و شستشوی شبکه فاضلاب را نزدیک به 180 کیلومتر، ساخت منهول برای پروژه های در دست اقدام را به تعداد 194 فقره ، میزان کنترل کیفی فاضلاب که توسط آزمایشگاه تصفیه خانه فاضلاب مراغه را 1921 مورد مقدار تصفیه فاضلاب را در این مدت 6.5 میلیون متر مکعب و تعداد انشعابات نصب شده فاضلاب را 1369 فقره اعلام نمودند. مهندس ابراهیمی در ادامه تشریح عملکرد این شرکت در سال 1394 به کلیات پروژه های انجام گرفته پرداختند وبه پروژه های مهم در آن سال را بدین صورت اعلام فرمودند.

1-    افتتاح خط اصلی و شبکه فاضلاب شهرک گلشهر فرهنگیان، شهرک امام علی(ع) همزمان با هفته دولت در سال 94 با هزینه بالغ بر 32 میلیارد ریال به بهره برداری رسید

2-    افتتاح ساختمان جدید الاحداث شیمیایی واحد کلروفریک تصفیه خانه آب مراغه به حجم 60 متر مکعب به مبلغ 2500 میلیون ریال

3-    بازسازی و اتمام و افتتاح ساختمان آزمایشگاه تصفیه خانه آب مراغه به مبلغ 600 میلیون ریال

4-    اصلاح شبکه آب و فاضلاب محلات قدیمی ملارستم، کوچه پشت بازار اوحدی تا اول کوچه ملامحمود واقع در خیابان قدس

5-    احداث شبکه و نصب انشعابات کوی نسترن و کوی بهار واقع در سربالایی ورودی شهرک گلشهر

6-     رفع مشکلات فاضلاب کوچه های نهم و یازدهم واقع در خ 48 متری دهقان با عمق 7 الی 11 متر با صعوبت کار و شیب معکوس بعد از 17 سال به بهره برداری رسید .

7-    در این مدت تصفیه خانه فاضلاب مراغه موفق به تمدید گواهینامه QMS  ممیزی مراقبتی دوم سیستم یکپارچه برای هشتمین سال متوالی گردید  .

ایشان  عملکرد شرکت را در بخش آب در شش ماهه اول سال 1395  بدین شرح اعلام کردند  : 

1.      اجرای شبکه آب شهرک زیباشهر به طول تقریبی 3.5 کیلومتر

2.      اصلاح و لوله گذاری خط انتقال ما بین شهرک زیباشهر و شهرک گلشهر فرهنگیان به طول 1.5 کیلومتر با اعتبار نزدیک به 70 میلیارد ریال که این طرح بعد از رفع معارض زمین با شهرداری محترم در ظرف مدت کمتر از یک هفته به بهره برداری خواهد رسید و اهالی و ساکنین محترم شهرک زیباشهر از این نعمت الهی برخوردار خواهند شد  .

3.      تجهیز ازمایشگاه شیمیایی ،‌فیزیکی ، میکروبی جهت فراهم نمودن اخذ گواهینامه  ISO 17025   ( کیفیت ) برای آزمایشگاه تصفیه خانه آب مراغه که در نوبه خود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار   می باشد . که با اخذ گواهینامه برای تصفیه خانه آب مراغه ؛ مراغه اولین شهر سطح کشور می باشد که موفق به اخذ گواهینامه معتبر بین المللی خواهد بود   

4.      انجام مطالعات ژئوفیزیک و شناسایی اولیه محل چاههای جایگزین تا آخر سال 1396 تا این شرکت بتواند وابستگی خود را به آب سد علویان کاهش دهد  .

5.      اصلاح شبکه آب قسمتی از خیابان کاشانی به علت بالا بودن ترکیدگی و فرسدگی شبکه جریان آب  .

6.       اصلاح دائمی شبکه فاضلاب کوچه امام جمعه واقع در محله شیخ تاج به علت شیب معکوس

7.      اجرای شبکه آب و فاضلاب و خط انتقال و ایستگاههای پمپاژ و نیرو رسانی به ایستگاههای مربوط برای فاز یک شهرک امام حسن (ع) .

8.      اجرای خط انتقال و قسمتی از شبک جمع آوری فاضلاب فاز دوم و جهانگیر و شروع عملیات اصلاح شبکه فاضلاب جودی آباد و کوچه گیلاسلوق در این مدت زمان شش ماهه سالجاری

مهندس ابراهیمی در ادامه سخنانشان ضمن اشاره به تاکید فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی و نحوه عملیاتی نمودن این فرامین در شرکت آب و فاضلاب ضمن تاکید به رعایت این دستور از سوی رهبری در بخش عمومی نسبت به بکارگیری پیمانکاران بومی برای اجرای پروژه ها و طرحهای جاری خبر دادند که میزان مشارکت این پیمانکاران در اجرای طرحها و پروژه های در دست اقدام به میزان 70  درصد می باشد . همچنین استفاده نکردن از تولیدات غیر بومی در بخش لوله و اتصالات و رویکرد خرید از منابع داخل کشور و کارخانجات داخلی را از مهمترین اقدامات عمومی در این شرکت برشمردند .

ایشان از اقدامات تخصصی در زمینه اقتصاد مقاومتی اشاره به تعویض سیلیس فیلتراسیون تصفیه خانه اب مراغه بعد از گذشت 9  سال از اقدامات ارزنده این شرکت نام بردند که این امر منجر به بالا رفتن کیفیت آب شرب و همچنین بالا رفتن میزان تولید آب تصفیه خانه شده و همچنین این شرکت توانست با بازسازی زلال سازهای تصفیه خانه آب مراغه باعث کاهش مصرف کلروفریک و به تبع آن کاهش و صرفه جویی هزینه های مربوط شد .

مهندس ابراهیمی در ادامه با اشاره به کاهش بارندگی های پاییزی و محدودیت منابع آبی شهرستان و ضرورت فرهنگ سازی صحیح مصرف و صرفه جویی  مصرف اب گفتند : با توجه به ضرورت نهادینه سازی فرهنگ مصرف آب و به تبع آن تغییر نگرش و رفتار مردم در خصوص مصرف آب بایستی یک همت و جدیت ویژه ای در همه سطوح چه در مسئولین و چه در مردم و رسانه ها بوجود بیاید تا بتوانیم فرهنگ صرفه جویی را نهادینه کنیم.

  ایشان اقدامات این شرکت را در حوزه فرهنگ سازی و تببین صرفه جویی در مصرف آب در این شرکت را بدین شرح اعلام فرمودند و از تمامی مشترکین و همشهریان فهیم مراغه ای درخواست نمودند تا صرفه جویی مصرفه در آب را مد نظر داشته و نسبت به رعایت الگوی مصرف آب اقدام جدی را به عمل آورند :‌ایشان انتشار اطلاعیه ها ، پیامهای صوتی را از طریق رادیو شهر مراغه ، نصب بنر در سطح شهر و توزیع اقلام آموزشی در هصوص صرفه جویی را از اهم این فعالیتها برشمردند . در پایان این نشست خبری مدیر عامل محترم به سوالات خبرنگاران محترم جوابهای لازم را بیان کردند .


٠٩:٤٧ - پنج شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ٢٥٧    /    تعداد نمایش : ٧٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 





صفحه اصلیIاخبارIخدمات مشتركينIدرباره ماIارتباط با ما
 
  © Abfa-maragheh.ir . All rights reserved .