چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان آذربايجان شرقي: کاهش 8/2 درصدی مصرف آب با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها

مهندس رضا پوررجب مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی از کاهش 8/2 درصدی مصرف آب در شهرهای استان پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها خبرداد و گفت : این میزان کاهش مصرف آب واقعاً چشمگیر و قابل توجه می باشد و پیش بینی می کنیم میزان کاهش در آینده بیشتر از این هم باشد. وی در ادامه با بیان اینکه 880 هزار انشعاب آب در سطح استان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره مند می باشند گفت : تعداد انشعاب آب در تبریز 485 هزار فقره می باشد . مهندس پوررجب با اعلام اینکه کاهش مصرف آب توسط مشترکین منجر به حفظ آبهای زیرزمینی می شود تصریح نمود : به هر میزان که در مصرف آب صرفه جویی شود از آبهای زیرزمینی کمتر برداشت می شود. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در ادامه گفت : 60 درصد آب مصرفی از طریق خط زرینه رود و سد نهند و 40 درصد از محل آبهای زیرزمینی برداشت می شود.
وی همچنین به ارسال اولین قبوض آب مشترکین پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها اشاره نمود و گفت : قبض جدید دو ماهه صادر شده و 49 روز آن شامل قیمت قبل از اجرای قانون هدفمندی بوده و 13 روز شامل قیمت جدید ابلاغ شده می باشد. او همچنین گفت : 66 درصد از مشترکین بین هزار تا 40 هزار ريال بر قیمت قبوض آبشان افزوده شده است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی این را هم اضافه کرد که در قبض ارسالی به طور کامل میزان مصرف آب ، قیمت آن قبل و پس از آن هدفمندی یارانه ها شرح داده شده است.
وی تعداد انشعاب واگذار شده آب تا دیماه امسال را 43 هزار و 656 فقره اعلام کرد و گفت : این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 6/5 درصد رشد داشته است .

مهندس پوررجب افزود : تا دیماه امسال 33 هزار و 677 فقره فاضلاب در استان واگذار شده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 73/2 درصد رشد داشته است شایان ذکر است شرکت آب و فاضلاب استان به 57 شهر خدمات آب و فاضلاب ارائه می دهدو همچنین 70 روستا در سطح استان نیز از خدمات آب شرب این شرکت استفاده می کنند.

منبع: وب سايت آب و فاضلاب آذربايجان شرقي


٠٨:٣٥ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٨٩    /    شماره : ١٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لیست اخبار >>