منوی اصلی
تصاویر مراغه
 

مقبره اوحدی

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 330626
 بازدید امروز : 459
 کل بازدید : 1641978
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.0781


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت گرامیداشت هفته صرفه جویی در مصرف آب ، مهندس سلیمانی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه در برنامه زنده رادیویی " سیزلر، مسئولار " شرکت نموده اند .

به مناسبت گرامیداشت هفته صرفه جویی در مصرف آب ، مهندس سلیمانی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه در برنامه زنده رادیویی " سیزلر، مسئولار " شرکت نموده اند .

درآستانه آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب که از 1تا 7 تیرماه هر سال شروع می شود ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه با حضور در رادیو شهر مراغه ضمن  تبیین و تشریح موضوعات مختلف به مناسبت این هفته به سوالات همشهریان عزیز مراغه ای پاسخ دادند .

    به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب مراغه ؛ مهندس سلیمانی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مراغه  روز یکشنبه مورخ 30 خرداد ماه  با حضور در برنامه زنده رادیویی" سیزلر ، مسئولار " ضمن تبریک  11 ذی القعده سالروز با سعادت امام هشتم ، حضرت امام رضا ( ع ) و دهه کرامت و تبریک به مناسبت  28 خرداد حماسه  حضور پرشکوه ملت شریف ایران در پای صندوق های رای در سراسر کشور و گرامیداشت هفته صرفه جویی در مصرف آب  طی سخنانانی به تشریح عملکرد و تبیین موضوعات مختلف در خصوص گرامیداشت این هفته و پاسخ به سوالات همشهریان گرامی پرداختند.

    مهندس سلیمانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه با اشاره به این هر ساله با شروع فصل تابستان یاد آور مباحثی چون کم آبی ، تبخیر ، صرفه جویی در مصرف آب بوده است در این رابطه چند سالی است که هفته اول تابستان ، توسط وزارت نیرو بنام " هفته صرفه جویی در مصرف آب " نام گذاری شده است  و با عنایت به اینکه آب سرمایه ملی است و اسراف در مصرف آب یعنی گام نهادن به سوی کم آبی و بی آبی می باشد لزوم پرداختن به موضوع آب و صرفه جویی در مصرف آن از مباحث حیاتی کشورمان می باشد .

  تاکید بر مدیریت مصرف، مهمترین رویکرد هفته صرفه‌جویی آب هرساله از اول تیرماه هفته‌ای به نام صرفه‌جویی در مصرف آب نام گذاری می‌شود تا طی آن مدیریت مصرف آب به طور جدی‌تری مدنظر قرار گیرد.

   نام گذاری هفته ای به نام صرفه‌جویی در مصرف آب بیشتر تلاش دارد تا فرهنگ صحیح استفاده از این کم‌یاب‌ترین عنصر هستی را در کشورمان نهادینه کرده و جامعه را نسبت به حفظ ارزش آب حساس‌تر از گذشته کند.اما امسال هفته صرفه جویی در مصرف آب از یک خصوصیت ویژه ای نسبت به دوسال قبل تر برخوردار است.

   این خصوصیت آن است که  از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۱۳۹۹ تا آخر شهریور ۱۴۰۰) میزان بارش های کشوردر مقایسه با پارسال کاهش ۵۰ درصدی یافته و علاوه بر آن خشکسالی امسال بنا به گفته  وزیر محترم نیرو"رضا اردکانیان " در ۵۰ سال اخیر بی سابقه است.

   ایشان در ادامه افزودند ، عمده تامین منابع آب شرب شهرمراغه وابسته به سد علویان می باشد و با توجه به همکاری و تمهیدات  صورت گرفته از طرف مسئولین به ویژه ریاست محترم امور منابع  آب شهرستان می توانیم با مدیریت و صرفه جویی در مصرف آب از سوی تمامی همشهریان و مشترکین عزیز تابستان امسال را بدون قطعی پشت سر بگذاریم واین  بدین معنا نمی باشد که ما مشکلی در تامین آب شرب نداشته باشیم چرا که در زمان پیک مصرف  با توجه به محدودیت ظرفیت تصفیه خانه آب ، مخازن و پمپاژ خانه های شرکت مواجه هستیم  ایشان  بررعایت الگوی مصرف ، مدیریت و صرفه جویی آب از سوی تمامی مشترکین  تاکید کردند.

    مهندس سلیمانی در ادامه با اشاره به این موضوع که 70 درصد مشترکین واقعا رعایت می کنند افزودند ، متوسط مصرف سرانه به ازای هر فرد در شهر مراغه 220 لیتر می باشد و به صورت استاندارد به ازای هر اشتراک باید یک لیتر مکعب  ذخیره مخازن باید داشته باشیم که در این خصوص شرکت آب و فاضلاب مراغه نسبت به احداث فاز اول مخزن 10 هزار متر مکعبی با ظرفیت 5 هزار متر مکعب در دست اقدام دارد که در بحث تعدیل فشار شبکه مدیریت خواهد نمود .

   ایشان با اشاره به زمان پیک مصرف آب در شهرستان گفتند : باتوجه به ایام و فصول مختلف سال زمان پیک مصرف متغیر می باشد و در فصل تابستان زمان پیک  مصرف  از ساعت 10 صبح الی 12 ظهر و زمان تعطیلی ادارت وهمچنین  نزدیک اذان مغرب و عشاء می باشد .

   ایشان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص فعالیتهای شاخص شرکت آب و فاضلاب مراغه در سال گذشته و سالجاری اشاره کردند و فرمودند ؛ با توجه به هماهنگی و همکاری های بین مدیریت شهر در راس آنها با هدایت فرماندار محترم شهرستان ، اعضای محترم شورای شهر و روستاها و بخشداران و دهیاران و دیگر مسئولین دلسوز شهرمان و با اتکاء به عنایت پروردگار و تلاش شبانه روزی همکاران سخت کوش شرکت در سطح شهر توانستیم شاهد اقدامات شاخص و مهمی باشیم . ایشان با اشاره به این موضوع که در سال 99 و 1400 با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد تومان شاهد افتتاح و بهره برداری و کلنگ زنی از پروژه های بسیار مهم در شهرستان بودیم که از آن جمله می توا ن به احداث مخزن 10 هزار متر مکعبی که فاز اول آن با ظرفیت 5 هزار متر مکعب با اعتبار 7 میلیارد تومان و همچنین احداث مخزن 5 هزار زلال ساز که هم در بحث بالا بردن کیفیت آب  شرب مراغه و هم زمان ماندگاری آب را یک سوم  بالا می برد با اعتبار6 میلیارد تومان  در حال اجرا می باشد و از پروژه های بسیار مهم دیگری که می شود بدان آشاره کرد کلنگ زنی احداث شبکه جمع آوری فاضلاب روستای علویان می باشد با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان که انشاء اله در روزهای آتی شاهد شروع عملیات اجرایی آن خواهیم بود .

  ایشان در خصوص اقدامات شرکت آب و فاضلاب مراغه درمورد هوشمند سازی شبکه توزیع آب شهرستان نیز گفتند ، شهرستان ویژه مراغه بعنوان پایلوت کشوری انتخاب شده و برای اولین بار در سطح کشور شاهد اجرای این پروژه  درمراغه هستیم .

   ایشان منظور از هوشمندسازی شبکه توزیع آب را درراستای نظارت دقیق ، لحظه ای و هدایت وارائه  راهبرد درجهت خدمات رسانی بهینه ، سریع و عدالت به لحاظ تعادل فشار در شبکه و جلوگیری از پرت شبکه آب شهر مراغه توصیف کردند و در این مورد افزودند : شبکه توزیع آب شرب مراغه هم اکنون در 5 زون مستقل فشارتوزیع می گردد که هر زون بطور مستقل دارای فشار شکن و مخازن تامین کننده آب می باشد و تمامی مخازن درهر5 زون دارای کنتور  "اولتراسونیک " می باشد که مقدار آب ورودی هر زون را ثبت می کنند و با توجه به  انتخاب پایلوت کشوری شرکت آب و فاضلاب مراغه برای مطالعات آب بدون در آمد "  زون دو " شهر که تقربیا بافت قدیمی شهررا شامل می شود و دارای شبکه فرسوده هستند که در حدود 40 درصد از انشعابات آب در این زون قرار دارد و دارای تحلیل هیدرولیکی در نرم افزار " water Gems" می باشد .لازم بذکر هست منظور از مانیتورینگ زون های فشاری آب برای کنترل آب ورودی زون ها در دست اقدام می باشد .

در ادامه این برنامه زنده رادیویی مهندس سلیمانی به سوالات تعدادی از همشهریان گرامی پاسخ دادند.

  در پایان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه ضمن دعوت از تمامی مشترکین وهمشهریان در خواست نمودند با رعایت دقیق الگوی مصرف و صرفه جویی و مدیریت مصرف آب با عنایت به کاهش چشمگیر بارشها و محدودیت شدید منابع آبی کشورمان و الخصوص شهرستان ویژه  مراغه در سالهای اخیر و بویژه در سال آبی 1399 –1400 تاکید نمودند .

 

 


١١:٠٦ - پنج شنبه ١٠ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٤٨١    /    تعداد نمایش : ١٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلیIاخبارIخدمات مشتركينIدرباره ماIارتباط با ما
 
  © Abfa-maragheh.ir . All rights reserved .