منوی اصلی
تصاویر مراغه
 

برج مدور

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 486393
 بازدید امروز : 1072
 کل بازدید : 2357187
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.7344


  چاپ        ارسال به دوست

موفقیت مجدد برای آزمایشگاه آب تصفیه خانه آب مراغه با تمدید گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو 17025از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

موفقیت مجدد برای آزمایشگاه آب تصفیه خانه آب مراغه با تمدید گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو 17025از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آ ب و فاضلاب مراغه ؛ طی ممیزی روزهای 28 و 29 تیرماه سالجاری توسط ممیزان شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای دومین بار با موفقیت گواهینامه استاندارد ایزو 17025در راستای کنترل کیفیت و اعتبار سنجی بربخشی از نتایج آزمایشات نایل گردد.

در پی بازدید بعمل آمده از آزمایشگاه آب شرکت آب و فاضلاب مراغه  توسط کمیته ارزیابی و ممیزی استاندارد 17025 ISO  شرکت مهندسی آبفای کشور و طی ارزیابی وضعیت آزمایشگاه آب از نظر فیزیکی، شیمیایی، میکروبی معيارهاي استاندارد ايزو 17025، شامل نظام نامه كيفيت، روش­هاي اجرايي، دستورالعمل­ها،، فرم ها، انجام آزمون های PT، خرید مواد شیمیایی مرجع و موارد رفع مغایرت‌ها از موارد ممیزی این دوره می باشد.

 لازم به ذکر است اولین  دوره ممیزی نهایی آزمایشگاه آب تصفیه خانه آب مراغه در اردیبهشت سال 1397  توسط گروه ممیزی آزمایشگاه های آب و فاضلاب برگزارگردید

استاندارد فوق یکی از ملزومات اولیه در جهت تطبیق و ارائه خدمات کیفی آزمایشگاهی در سطح بین الملل بوده و استقرار آن نیازمند فراهم ساختن زیر ساختهای سخت افزار و نرم افزار وسیعی می باشد. بطور کلی می توان گفت استاندارد فوق در راستای تضمین هرچه بیشتر کیفیت بوده و در آن به مدیریت کیفیت اهمیت فوق العاده ای داده می شود .

آزمایشگاه این شرکت اولین آزمایشگاه در سطح استان می باشد که موفق به اخذ این استاندارد شده است.

با اشاره به  گزارش و بررسی تیم ممیزی کننده هیچگونه عدم انطباق عمده ای مطابق با مفاد استاندارد یاد شده درعملکرد آزمایشگاه تصفیه خانه آب شرکت وجود نداشته است و این استاندارد درجهت افزایش دقت و صحت نتایج آزمایشگاهی و صحه گذاری روشهای آزمون آب بوده و باعث افزایش مهارت و دانش تخصصی لازم برای استقرار سیستم مدیریت آزمایشگاه که شامل تمام الزامات فنی، مدیریتی به منظور کسب صلاحیت لازم در جهت انجام آزمون های آب می باشد .

 آزمایشگاه آب تصفیه خانه آب مراغه با دارا بودن تجهیزات نوین، و نیروی انسانی متخصص و ماهر آزمایشگاه از عوامل بسیار مهم در تمدید این گواهی نامه از طرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب  کشور می باشد. ازمزایای پیاده‌سازی استاندارد ایزو 17025 ISO اثبات صلاحیت فنی آزمایشگاه، الزام به استفاده از روش‌های استاندارد، قابلیت کسب اعتماد بین مشتریان در سطح ملی و بین‌المللی، پذیرش نتایج آزمایشگاه درسطح بین‌المللی، افزایش انگیزه و رضایت کارکنان آزمایشگاه و کاهش هزینه‌های مرتبط با تکرار تست‌ها می باشد .

این موفقیت ، مرهون سالها تلاش مستمرهمکاران علمی در بخش های فیزیکی –شیمیایی و میکروبیولوژی آزمایشگاه آب می باشد که لازم است روند بهبود یاد شده بطور مستمردر آزمایشگاه ادامه یابد.

 لازم بذکر می باشد فعالیت آزمایشگاه تصفیه خانه آب شرکت آب و فاضلاب مراغه علاوه بر شهرستان ویژه مراغه شامل پنج شهر دیگر جنوب استان را نیز تحت پوشش  خدمات خود قرار داده است.


 

 


٠٧:٣٠ - يکشنبه ٩ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٥١٧    /    تعداد نمایش : ١٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلیIاخبارIخدمات مشتركينIدرباره ماIارتباط با ما
 
  © Abfa-maragheh.ir . All rights reserved .